Jakiego sprzętu potrzebujesz?

Bokkuto – najważniejszy jest miecz.

Początkujący zaczynają od bokkuto (drewnianego miecza z pochwą) i używają go, dopóki nie zdecydują, że iai to zdecydowanie część ich życia. Następnie kupują iaito (miecz treningowy ze stopu). Bardzo często uczniowie wracają do ćwiczeń z bokkuto w kata w parze lub dla odszlifowania różnych detali kata podczas treningu.

Iaito – nieostrzony miecz treningowy,

z reguły przeznaczony jest tylko do ćwiczenia kata (nie próbuj robić kirioroshi, gdy ktoś przed tobą stoi :). Różnica między bokkuto a iaito jest ogromna, a im wcześniej uczeń zacznie używać iaito, tym lepiej. Dobre iaito będzie ci długo służyć w keiko.

Pamiętaj, że chociaż niektóre miecze wyglądają bardzo autentycznie i „są stworzone do ćwiczeń”, większość z nich służy wyłącznie do dekoracji. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i zawsze szukaj profesjonalnej porady, zanim kupisz coś, czego  nie możesz używać podczas szkolenia.

Shinken

Bardziej zaawansowani uczniowie używają shinken (prawdziwy ostry miecz). Shinken jest wyjątkowo ostry i nie należy go stosować, dopóki praktykujący nie osiągnie wystarczającego poziomu zrozumienia iai i technologii. Ceny dobrego shinkena zaczynają się od 1000 USD i rosną w zależności od wieku i jakości.

Oprócz miecza potrzebujesz tradycyjnego szkolnego kimona i nakolanników.