fbpx

O nas

Mentor

Urbanowicz Piotr

Kancho, kioshi iaido, iaijutsu i kobujutsu. Style Muso Jikiden Eishin Ryu i Niden Ryu – tradycyjne szkoły klanów samurajskich. Członek Nippon Kobudo Kyokai – Japońskie Stowarzyszenie Szkół Kobudo jako przedstawiciel MJER iaijutsu. Indywidualny i kolektywny członek Kokusai Budo Renmei (Międzynarodowy Związek Sztuk Walki w Tokio) i japońskiego stowarzyszenia kobudo i iaido Nippon Koden Bujutsu Iaido Renmei. Uczestnik wielu międzynarodowych seminariów i master-klasów prowadzonych przez japońskich mistrzów. Odbywa regularne indywidualne praktyki w Hombu Dojo MJER Yamauti Ha i Niden Ryu w Tokio. Master of Business Administration w Stockholm School of Economics. Ukończył zaawansowane kursy na Uniwersytecie Kultury Fizycznej, Sportu, Młodzieży i Turystyki w Moskwie.

Osoba inspirowana japońską kulturą i tradycjami sformułowanymi w Kodeksie Bushido. Jako instruktor podchodzi do praktyki uważnie i sumiennie, zwracając uwagę swoich uczniów na najdrobniejsze szczegóły. Wynika to z faktu, że najwyższe wymagania stawia przede wszystkim przez sobie.

よろしくお願いします。"Yoroshiku onegaishimаs"

Dojo O-Ganseki Kan

O-Ganseki Kan jest członkiem Nippon Kobudo Kyokai (Japońskie Stowarzyszenie Szkół Kobudo) i Kokusai Budo Renmei (Międzynarodowy Związek Sztuk Walki).

Nasze dojo jest znajduje się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łazach, ul. Księdza Kanonika H. Słojewskiego 1 a przed szkołą jest wygodny parking.

O-Ganseki Kan – co to znaczy:

„Ganseki” po japońsku oznacza „skała” lub „klif”. W naszym rozumieniu twardość skały symbolizuje ciężki trening i przestrzeganie kodeksu moralnego samuraja, a ostre, strome krawędzie klifu unoszące się w niebo, symbolizują ścieżkę samodoskonalenia i poznawania własnej boskiej esencji. Ostre krawędzie klifu przecinają fale oceanu jak miecz, statki wroga rozbijają się wokół nich i niezawodnie chronią nasz dom przed wszelkimi atakami. „O-” jako osobne słowo oznacza „wielki”, a „Kan” oznacza „dom” lub „świątynię”.

O-Ganseki Kan – „Świątynia Wielkiego Klifu”.

Galeria